Lëngu nga 4 përbërës që shkrin dhjamin dhe pastron zorrët - Shëndetësia - Kosova Sot
Lëngu nga 4 përbërës që shkrin dhjamin dhe pastron zorrët

Lëngu nga 4 përbërës që shkrin dhjamin dhe pastron zorrët

Të gjithë e dimë fshehtësinë e jetës së shëndetshme: ushqimi i shëndetshëm dhe aktiviteti fizik. Por, po ashtu është me rëndësi të krijoni një rutinë të shëndetshme që organeve në trup ju mundëson të funksionojnë si duhet. Ky lëng me katër përbërës mundet t'ju ndihmojë. Jo vetëm se do të ndiheni më mirë, por edhe do të harroni në ndjenjën e barkut të fryrë.

PËRBËRËSIT E NEVOJSHËM:

40-50 gramë flluska; 150 gramë papajë; 1-1,5 dl qumësht bademi; 1/4 e lugës kanellë. Përzieni të gjithë përbërësit me ndihmën e blenderit. Mund të shtoni pak mjaltë në pijen e shëndetshme. Për çdo mëngjes e pini një gotë si ky lëng dhe shpejt i dalloni ndryshimet. Pos kësaj, lëngu përgatitet shpejt dhe është një nga ilaçet më të forta natyrale kundër problemeve të shumta shëndetësore. 

(Kosova Sot)

AAAAAAAAAAAAAA
Te tjera