Eriksen: “Do t’i them Anglisë, s’e Kosova është shumë e fortë” - Sport - Kosova Sot
Eriksen: “Do t’i them Anglisë, s’e Kosova është shumë e fortë”

Eriksen: “Do t’i them Anglisë, s’e Kosova është shumë e fortë”

Christian Eriksen, mesfushori i Tottenham, që gjeti golin për 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty ku Danimarka barazoi 2-2 me Kosovën, pati vetëm fjalë të mira për “Dardanët”.

Ai tha se do t’i tregojë anglezëve se nuk do ta kenë aspak të lehtë kundër Kosovës.

“Kosova është një ekip shumë i vështirë për t’u mposhtur, do t’ju tregoj anglezeve që Kosova këtu është e rrezikshme dhe kualifikimi për Euro 2020 nuk do të jetë i lehtë”, deklaroi Eriksen.

(Kosova Sot)

AAAAAAAAAAAAAA
Te tjera