Ujkani deklarohet për golin e pësuar në fund të ndeshjes - Sport - Kosova Sot
Ujkani deklarohet për golin e pësuar në fund të ndeshjes

Ujkani deklarohet për golin e pësuar në fund të ndeshjes

Samir Ujkani ka thënë se një moment habie në fund të takimit, i kushtoi Kosovës me gol, që në fund barazoi 2-2 me Danimarkën në stadiumin “Fadil Vokrri”.

“Besoj se paraqitja ka qenë perfektë, kemi luajtur shumë mirë. Fatkeqësisht i morëm si i morën golat, ndoshta kjo është shkaku i eksperiencës”.

“Mendoj se jemi në rrugë të mirë, ishte një test për ne, u përballem me një Kombëtare të madhe”.

“Ishte një aksion që na zunë pak keq, dhe nuk diskutohet ata kanë një skuadër kualitative dhe me gjysmë shanse shënuan gol”, deklaroi Ujkani.

(Kosova Sot)

AAAAAAAAAAAAAA
Te tjera